Siatkarze grali w Toruniu. Duża impreza jeszcze w tym roku?

Siatkarze grali w Toruniu. Duża impreza jeszcze w tym roku?

18/01/2022 Wyłączono przez Michał Malinowski

W 2015 roku Toruń gościł uczestników siatkarskiego memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Wówczas, w Arenie Toruń, gościł reprezentację Polski, Francji, Japonii oraz Iranu. Turniej wygrali gospodarze prowadzeni przez Stephana Antigę. Niewykluczone, że w tym roku do Torunia znów zawita poważna siatkówka.

Toruń był w 2015 roku gospodarze prestiżowego turnieju siatkarskiego – memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Turniej odbywał się w dniach 22-24 sierpnia w Arenie Toruń.

Oprócz Polaków, rywalizowali w nim Francuzi, Irańczycy oraz Japończycy. Polacy byli rok po zdobyciu mistrzostwa świata i rok przed igrzyskami olimpijskimi w Rio de Janeiro, które ostatecznie zakończyli na ćwierćfinale.

Toruński turniej był udany dla naszej kadry, bowiem okazała się w nim najlepsza. MVP turnieju został wybrany Michał Kubiak. Okazja do dużego turnieju siatkarskiego w Toruniu być może nadarzy się jeszcze w tym roku.

Przypomnijmy. W tym roku odbędą się turnieje eliminacyjne do mistrzostw Europy w siatkówce do lat 20. Jeśli jednym z gospodarzy będzie Polska, to prowadzone są zaawansowane rozmowy, aby zawody odbyły się w Arenie Toruń.

Dzięki temu będzie okazja do zobaczenia w akcji reprezentacji Polski, która na początku września 2021 roku wywalczyła mistrzostwo świata do lat 19.